Blogi

Onnea!

Onnea kaikki kevään ylioppilaat ja valmistuneet!

Gallerioiden päivityksiä

Kuvagallerioiden päivitys on vihdoin alkanut. Lisään ja vaihdan kuvia kaikkiin gallerioihin - nyt työnalla on hääkuvat.

Hanna Tarkiainen, Kuvitelmia Hanna Tarkiainen, Hääkuvaus, Kuvitelmia

La-Lai-la

Nyt on aika varata eturivin paikat Wapunaaton karkeloihin Ilonaan. Silloin kajahtaa ilmoille ♫♪♫♪♫ La-Lai-lan enskari klo 20.00.

Laila Kinnunen

Blogi

Muchan innoittamana

06.10.2011
>>

Ystäväni Sannan kanssa teimme pari vuotta sitten yhteistyössä näyttelyn Kauneuden toiset kasvot Sanna kampaukset ja meikit ja minä kuvat. Meillä on ollut monia yhteistyöjuttuja myös sen jälkeen. Viime keväänä olimme siskoja Teatteri Päivölän näytelmässä Bernarda alban talo.

Meillä on ollut puheissa jo pitkään omat kuvat ja nyt päätimme sen toteuttaa. Syksy on lempivuodenaikani ja Alphonse Mucha yksi lempitaiteilijoistani. Halusin kuvaani jotakin syksyistä, värejä ja tunnelmaa ja vaikutteita Muchan töistä. Sanna loihti minulle upean kampauksen, meikin ja toimi kuvausassistenttinani. Tässä muutama pikainen otos tästä yhteystyöprojektistamme. Toivon että saan tehtyä tästä pienimuotoisen kuvitetun runoesityksen ja kuvat myös näyttelyyn. Jatkoa siis seuraa :)

Takaisin

Kommentti

Ei löytynyt

Lisää kommentti